Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny test Arrow

Przemysł zbrojeniowy, 23 lutego 2011

Amerykańska Agencja Obrony Antybalistycznej MDA poinformowała o przeprowadzeniu udanego testu pocisku Arrow. Próba systemu, rozwijanego wspólnie z Izraelem, odbyła się w USA.

System Arrows chroni Izrael przed pociskami balistycznymi krótkiego i średniego zasięgu od 2000. Szacuje się, że obecnie wykorzystywane są dwie baterie tego typu / Zdjęcie: MDA

Próba odbyła się w ramach programu modernizacji systemu, Arrow System Improvement Program (ASIP). Prace wykonywane są za pieniądze amerykańskich podatników - rocznie Waszyngton przekazuje na ten cel ok. 200 mln USD rocznie.

Test odbył się wczoraj. Pocisk wystrzelono do celu, imitującego pocisk balistyczny, z poligonu Pt. Mugu na wybrzeżu Kalifornii. Cel został zlokalizowany przez izraelski radar Elta EL/M-2080 Green Pine, po czym został trafiony pociskiem Arrow. Próbę przeprowadzono w realistycznych warunkach, z wykorzystaniem systemu w docelowej, operacyjnej konfiguracji.

Arrow 2 jest jednym z elementów systemu antybalistycznego, rozwijanego w Izraelu za środki USA, przy pomocy amerykańskich technologii i z udziałem tamtejszych przedsiębiorstw. Pozostałe elementy systemu obrony zestawy David`s Sling, przeznaczone do niszczenia pocisków balistycznych krótkiego zasięgu i pocisków samosterujących i system Iron Dome, do przechwytywania pocisków i rakiet artyleryjskich (zobacz: Dolary na Iron Dome). Pierwszy z nich znajduje się jeszcze w fazie testów, drugi powinien osiągnąć gotowość operacyjną w najbliższym czasie. Dodatkowo Tel-Awiw i Waszyngton zdecydowały się na rozwój zestawów Arrow 3, których zadaniem ma być przechwytywanie pocisków balistycznych o zasięgu 3,5-5 tys. km (zobacz: Amerykanie sfinansują Arrow 3).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.