Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1,5 mld USD za okręt desantowy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 05 kwietnia 2011

Huntington Ingalls Industries, do 30 marca Northrop Grumman Shipbuilding, otrzymała zlecenie Pentagonu na budowę 10. okrętu desantowego typu San Antonio. Wartość umowy to 1,5 mld USD.

Nowa jednostka będzie identyczna z pozostałymi, w tym prezentowanym USS Mesa Verde (LPD-19) / Zdjęcie: HII

Umowa przewiduje zbudowanie przez Huntington Ingalls Industries okrętu o nazwie John P. Murtha (LPD 26). Będzie to jednocześnie 10. jednostka typu San Antonio. Plany US Navy zakładały pierwotnie zakup 13 takich desantowców. Obecnie flota zamierza nabyć 11 okrętów.

5 z nich znajduje się już w służbie. 3 inne zostały już zwodowane (zobacz także: Chrzest Arlingtona). Kolejny, Somerset (LPD-25) jest budowany, a jego wodowanie przewidziane jest na przyszły rok.

John P. Murtha powinien wejść do służby w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra