Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa dywizja Wenezueli

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 11 kwietnia 2011

Wenezuelskie wojska lądowe formują duży związek lotnictwa, 7. Dywizję Lotniczą, wyposażony wyłącznie w śmigłowce produkcji rosyjskiej: Mi-17, Mi-35 i Mi-26.

Wenezuela jest jednym z 11 państw na świecie, które wykorzystują największe Mi-26 (w tle, za Mi-35). Wchodzą one w skład nowej dywizji lotniczej. Jej sformowanie może zapowiadać dalsze zakupy w Rosji / Zdjęcie: Aviation del Ejercito

Dowództwo nowej dywizji stacjonuje w stanie Barinas. Struktura jednostki będzie wzorowana na istniejącym Dowództwie Lotnictwa Wojsk Lądowych z Caracas.

Nowa jednostka ma zgrupować wszystkie pododdziały, wykorzystujące śmigłowce produkcji rosyjskiej. Są to obecnie 3 Mi-26T2, 10 Mi-35M2 oraz 33 Mi-17W-5 (Rosjanie dostarczyli łącznie 38 śmigłowców tego typu, jednak pięć zostało rozbitych; zobacz: 10 ofiar katastrofy Mi-17 w Wenezueli).

Lotnictwo wenezuelskich wojsk lądowych składa się obecnie z batalionu samolotów w Valle la Pascua, batalionu śmigłowców z San Felipe i batalionu rozpoznawczego z Caracas, nie licząc mniejszych pododdziałów. Posiada łącznie nieco ponad 40 samolotów, w tym 12 naszych PZL M28, oraz ponad 60 śmigłowców.

Tworząca się dywizja lotnicza wchłonie w pierwszej kolejności batalion śmigłowców i jednostki zabezpieczenia.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra