Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod Pince of Wales

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 maja 2011

Wczoraj położono stępkę pod drugi lotniskowiec klasy Queen Elizabeth - HMS Prince of Wales. Buduje go BAE Systems.

Uroczystość odbyła się w stoczni BAE Systems w Govan w szkockim Glasgow. Wziął w niej udział minister obrony W. Brytanii Liam Fox. Uruchomił on komputerowo sterowany laser do cięcia stali konstrukcyjnej.

BAE Systems stoi na czele Aircraft Carrier Consortium (ACA), w skład którego wchodzi jeszcze Thales i Babcock. HMS Prince of Wales to siostrzana jednostka lotniskowca HMS Queen Elizabeth, którego budowę rozpoczęto w 2009 (Droższe brytyjskie lotniskowce, 2009-07-06). Nowe brytyjskie lotniskowce powstają w 6 stoczniach, w tym BAE Systems w Glasgow i Portsmouth, oraz w Appledore, Merseyside i Newcastle. Montowane będą w stoczni Rosyth w Fife. Mają kosztować ok. 5 mld funtów. HMS Queen Elizabeth ma zostać zwodowany w 2016, a HMS Prince of Wales w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.