Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja kupiła T-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 maja 2011

Przedwczoraj przedstawiciele Korea Aerospace Industries i indonezyjskich wojsk lotniczych podpisali umowę o zakupie 16 samolotów szkolenia zaawansowanego T-50, o wartości 400 mln USD.

Umowa z Indonezją jest pierwszą umową eksportową, dotyczącą koreańskiego, naddźwiękowego odrzutowca. W dotychczas rozstrzygniętych przetargach - w ZAE i Singapurze - zwyciężał włoski M-346 / Zdjęcie: KAI

Koreański samolot został wybrany przez władze Indonezji w połowie kwietnia, w pokonanym polu pozostawiając rosyjskiego Jaka-130 i czeskiego L-159B (zobacz: Pierwsza wygrana T-50). Szkolne T-50, oferowane równolegle również Polsce, zostaną przekazane odbiorcy do 2013.

Poinformowano, że wartość umowy to 400 mln USD. Oznacza to, że pierwsze doniesienia o zmniejszeniu ceny, nie okazały się prawdziwe. Jednocześnie przedstawiciele rządów obu krajów podali, że transakcja będzie wiązać się ze sprzedażą Korei samolotów transportowych CN-235. W grę wchodzi prawdopodobnie od 2 do 4 maszyn.

Oba kraje zawarły już w przeszłości podobną umowę. W 2001, w zamian za 12 samolotów szkolenia wstępnego KT-1, Koreańczycy kupili 8 indonezyjskich transportowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.