Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie dla pilota

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 09 lipca 2011

51 200 zł z aukcji charytatywnej XVI Balu Lotników Polskich i Polskiej Obronności w rękach chorego pilota z Malborka. Uroczyste wręczenie czeku z udziałem dowódcy SP odbyło się wczoraj.

Finał aukcji charytatywnej XVI Balu Lotników Polskich i Polskiej Obronności - Malbork 8 lipca 2011. Kpt Jacek Matysiak - Rekin (pośrodku w brązowej marynarce) otrzymuje symboliczny czek na 51 200 zł. Obok - z sylwetką myśliwca MiG - 29 o numerze bocznym 4116, który najczęściej pilotował dawny Rekin - dowódca Sił Powietrznych - gen. Lech Majewski. Po prawej - Włodzimierz Budziński - prezes Air Pol i Wojciech Łuczak - wiceprezes AL Altair. Po lewej - płk Janusz Chwiejczak - dziekan Korpusu Oficerów Sił Powietrznych - jeden ze współorganizatorów balowych aukcji charytatywnych oraz pomagający choremu pilotowi miłośnik lotnictwa - Przemysław Buklewski / Zdjęcie: 22 Baza Lotnictwa Taktycznego

W piątek 8 lipca 2011 w klubie oficerskim 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku (garnizon dawnej 41. eskadry lotnictwa taktycznego) podczas uroczystości z udziałem kadry oficerskiej jednostki, jej były pilot myśliwski - dotknięty skutkami stwardnienia rozsianego kpt. Jacek Matysiak (kod wywoławczy Rekin) otrzymał czek na kwotę 51 200 zł od przedstawicieli Agencji Lotniczej Altair. Kwotę tę uzyskano z aukcji charytatywnej przeprowadzonej na XVI Balu Lotników Polskich i Polskiej Obronności (w lutym 2011, 51,2 tys. zł na cel charytatywny, 2011-02-27), organizowanym przy udziale Dowództwa Sił Powietrznych.

Podczas każdego Balu (XV Bal Lotników i Polskiej Obronności, 2010-02-07) celem specjalnej aukcji przedmiotów przesłanych przez darczyńców (KATALOG) ze środowiska lotniczego oraz przemysłu zbrojeniowego z całej Polski są konkretne rodziny wojskowe, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek nieszczęścia, czy przewlekłych dolegliwości uniemożliwiających normalne życie. Za pomocą balowych aukcji charytatywnych przez lata wsparto w sumie beneficjentów z różnych środowisk wojskowych (najczęściej były nimi dzieci dotknięte niepełnosprawnością) kilkoma setkami tysięcy złotych.

MiG-29 z numerem bocznym 4116. Była maszyna chorego kpt. Matysiaka. W okresie swojej lotniczej kariery Rekin legitymował się klasą mistrzowską i był dowódcą klucza w dawnej 41. eskadrze lotnictwa taktycznego / Zdjęcie: Wojciech Łuczak

Zebrane w 2011 pieniądze trafią w postaci przelewu na konto kpt. Matysiaka i posłużą jego rehabilitacji i walce z chorobą. Symboliczny czek przekazał tegorocznemu beneficjentowi w Malborku tradycyjnie prowadzący balowe aukcje charytatywne wiceprezes AL Altair - Wojciech Łuczak. Ceremonię otworzył swoim bardzo ciepłym, osobistym przesłaniem dowódca Sił Powietrznych - gen. Lech Majewski. Głos zabrał także wieloletni hojny darczyńca balowych aukcji charytatywnych - Włodzimierz Budziński - prezes jedynej polskiej spółki wytwarzającej spadochrony - Air Pol.

Wojciech Łuczak zapewnił, że tak, jak co roku - w 2012 podczas XVII Balu Lotników Polskich i Polskiej Obronności, AL Altair i pozostali współorganizatorzy wspomogą za sprawą aukcji charytatywnej kolejną, wskazaną przez środowisko wojskowe rodzinę potrzebującą pomocy w walce z nieszczęściem, czy przewlekłą chorobą. Dziś najważniejsze jest to, że były pilot myśliwski - kpt. Jacek Matysiak - Rekin - dzięki zawczasu rozpoczętemu procesowi rehabilitacji jest obecnie w stanie poruszać się o własnych siłach. Choć pod koniec 2010 groziło mu przykucie na stałe do wózka inwalidzkiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra