Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katapultowany F-35C

Lotnictwo wojskowe, 28 lipca 2011

Wczoraj w ośrodku doświadczalnym bazy lotnictwa US Navy w Lakehurst odbyła się pierwsza próba startu myśliwca pokładowego F-35C, przy użyciu katapulty.

Testowy F-35C w czasie ostatnich przygotowań przed startem w Lakehurst / Zdjęcie: Lockheed Martin

W kokpicie testowanego prototypu, oznaczonego jako CF-3, zasiadł por. Chris Tabert. Jest on najmłodszym pilotem programu. Nie ma tak dużych umiejętności jak lotnicy doświadczalni, dysponuje jednak bieżącym doświadczeniem w lataniu w jednostkach operacyjnych.

Start odbył się przy pomocy katapulty TC-13 Mod 2, podobnej do tych, które stosowane są na pokładach amerykańskich lotniskowców. Program testów zakłada próby przy wykorzystaniu zmiennej mocy systemu katapultowego, różnych trybów jego działania oraz deflektora, który podnosząc się za samolotem i odbijając strugę gazów wylotowych silnika, zwiększa przyspieszenie maszyny.

Lotniskowcowa odmiana Lightninga II jest najmłodszą wersją F-35. Jej oblot odbył się nieco ponad rok temu (zobacz: Oblot pokładowego F-35). W porównaniu do standardowego F-35A, ma wzmocnione podwozie i strukturą płatowca, co przekłada się na zmniejszenie udźwigu, w tym masy przenoszonego uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.