Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wstrzymane loty F-22

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 października 2011

USAF po raz kolejny w br. wstrzymały loty myśliwców stealth F-22. Powodem jest niedotlenienie pilota samolotu tego typu z bazy Langley.

Do incydentu doszło 21 października. Należący do 1st Fighter Wing F-22 wystartował z Joint Base Langley-Eustis w Wirginii. Jego pilot musiał zawrócić z powodu niedotlenienia. Szczegóły wydarzenia nie zostały ujawnione.

To już kolejny taki niewyjaśniony przypadek (Toksyny uziemiły Raptory, 2011-07-26). Z powodu problemów z funkcjonowaniem aparatury tlenowej (OBOGS) loty myśliwców F-22 były wstrzymane od maja (Wstrzymanie lotów F-22, 2011-05-06) do połowy września (Wznowienie lotów F-22, 2011-09-20). Loty wznowiono mimo niewyjaśnienia do końca przyczyn problemów. Nie pomogły skomplikowane testy i analizy. Aby ograniczyć zagrożenie przyjęto, że loty F-22 mogą być w każdej chwili wstrzymywane w poszczególnych jednostkach, pojawi się choćby minimalne zagrożenie.

Loty F-22 zostały całkowicie wstrzymane w bazie Langley (tuż po tym jak odwiedził ją prezydent Barack Obama...). Zakaz dotyczy blisko 30 samolotów. W położonej na Alasce bazie Elmendorf-Richardson, gdzie w listopadzie 2010 doszło do katastrofy F-22 (Pilot F-22 nie żyje, 2010-11-21), wprowadzony 21 października zakaz zniesiono wczoraj.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.