Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arsenał został sprywatyzowany

Przemysł zbrojeniowy, 27 października 2011

Bułgarski rząd sprzedał wczoraj 35,78% udziałów w największych w kraju zakładach zbrojeniowych Arsenał z Kazanłyku. Właścicielem całego majątku będzie załoga przedsiębiorstwa.

Muzeum zakładów Arsenał z Kazanłyku. Profil produkcji przedsiębiorstwa nie zmienił się od lat. Bułgarzy nadal oferują całą gamę uzbrojenia strzeleckiego, granatniki - w tym przeciwpancerne - moździerze i amunicję kalibrów od 5,56 do 120 mm. Dodatkowo fabryka oferuje różnego rodzaju środki pirotechniczne, zapalniki, itp. / Zdjęcie: Arsenał

Arsenał jest największym zakładem zbrojeniowym Bułgarii, zatrudniającym ok. 7,5 tys. pracowników. Większość z nich realizuje zlecenia wojskowe. Głównym odbiorcą pozostają rodzime siły zbrojne, jednak Sofii udało się w ostatnich latach wygrać szereg lukratywnych kontraktów zagranicznych, w tym sprzedaż karabinków rodziny AK do Iraku i Indii, pokonując silną konkurencję, m.in. z Rosji czy nawet naszego kraju.

W latach 1999-2001 ponad 65% udziałów zostało wykupionych przez ówczesny zarząd i pracowników, tworzących spółkę Arsenał 2000. W okresie kryzysu gospodarczego władze w Sofii zdecydowały się na sprzedaż pozostałych udziałów (zobacz: Prywatyzacja Arsenału). Naturalnym nabywcą okazała się spółka pracownicza.

Ostatecznie państwo sprzedało jej 769 180 udziałów o wartości 15,1 mln lewów (10,7 mln USD). Transakcja wejdzie w życie po uzyskaniu zgody urzędu antymonopolowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra