Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamknięcie 31 niemieckich baz

Strategia i polityka, 28 października 2011

Niemiecki minister obrony, Thomas de Maiziere ujawnił decyzję o zamknięciu 31 baz wojskowych. Związane to jest ze zmniejszeniem liczebności sił zbrojnych.

Redukcje odczują jednostki bojowe, wsparcia i administracja wojskowa; wszystkie rodzaje sił zbrojnych, w tym wojska lądowe / Zdjęcie: Bundeswehr

Zmniejszeniu liczebności niemieckich sił zbrojnych w czasie pokoju, z 249 do ok. 185 tys. żołnierzy (zobacz: 185 tysięcy żołnierzy), towarzyszy ograniczenie majątku Bundeswehry. Resort obrony uznał, że nie jest w stanie utrzymać wszystkich nieruchomości.

Ministerstwo zamierza całkowicie zamknąć 31 obiektów wojskowych, w tym szkołę i bazę lotniczą w bawarskim Fürstenfeldbruck, jedno z dowództw marynarki wojennej w Glücksburgu czy bazę w Sigmaringen, mieszczącą do tej pory 1800 żołnierzy. W użyciu pozostaną 264 bazy wojskowe, jednak część z nich zostanie zmniejszona.

Największe ciecia w infrastrukturze i liczebności dotyczą Szlezwik-Holsztynu, najmniejsze - terenów byłego NRD. Likwidacja baz będzie miała poważny wpływ na sytuację ekonomiczną wielu, szczególnie małych miejscowości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra