Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zamknięcie 31 niemieckich baz

Strategia i polityka, 28 października 2011

Niemiecki minister obrony, Thomas de Maiziere ujawnił decyzję o zamknięciu 31 baz wojskowych. Związane to jest ze zmniejszeniem liczebności sił zbrojnych.

Redukcje odczują jednostki bojowe, wsparcia i administracja wojskowa; wszystkie rodzaje sił zbrojnych, w tym wojska lądowe / Zdjęcie: Bundeswehr

Zmniejszeniu liczebności niemieckich sił zbrojnych w czasie pokoju, z 249 do ok. 185 tys. żołnierzy (zobacz: 185 tysięcy żołnierzy), towarzyszy ograniczenie majątku Bundeswehry. Resort obrony uznał, że nie jest w stanie utrzymać wszystkich nieruchomości.

Ministerstwo zamierza całkowicie zamknąć 31 obiektów wojskowych, w tym szkołę i bazę lotniczą w bawarskim Fürstenfeldbruck, jedno z dowództw marynarki wojennej w Glücksburgu czy bazę w Sigmaringen, mieszczącą do tej pory 1800 żołnierzy. W użyciu pozostaną 264 bazy wojskowe, jednak część z nich zostanie zmniejszona.

Największe ciecia w infrastrukturze i liczebności dotyczą Szlezwik-Holsztynu, najmniejsze - terenów byłego NRD. Likwidacja baz będzie miała poważny wpływ na sytuację ekonomiczną wielu, szczególnie małych miejscowości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.