Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord pobity!

Lotnictwo cywilne, 17 listopada 2011

Indonezyjska prywatna linia lotnicza Lion Air zamówiła 230 Boeingów 737 o katalogowej wartości niemal 22 mld USD. To największe jednorazowe zamówienie w historii koncernu.

Lion Air oparł swoją flotę na amerykańskich samolotach. Na 77 posiadanych obecnie egz., 71 to Boeingi 737, pozostałe to MD-90-30 i Boeingi 747-400 / Zdjęcie: Lion Air

O umowie poinformowała służba prasowa Białego Domu, po przybyciu prezydenta Baracka Obamy na szczyt państw azjatyckich na Bali. Nic dziwnego, ponieważ kontrakt wykracza znacznie poza zwykły, komercyjny zakup, nawet jeżeli zlecany jest przez prywatnego przewoźnika.

Według dostępnych, stosunkowo ograniczonych informacji, Lion Air zamówiła 201 Boeingów 737 MAX i 29 egz. modelu 737-900ER. Ten pierwszy jest dopiero opracowywany, w oparciu o nowe silniki i zmodernizowany w niewielkim stopniu płatowiec. Dostawy powinny rozpocząć się w 2017 (zobacz: Nowe Boeingi od 2017). Drugi przekazywany jest odbiorcom od czterech lat. Pierwszym użytkownikiem była zresztą Lion Air. Linia ta wykorzystuje obecnie 57 samolotów tego typu, 113 innych czeka na dostawę, nie licząc ostatniego zamówienia...

Katalogowa wartość podpisanej niedawno umowy wynosi 21,7 mld USD. To największa kwota jednorazowego zamówienia w historii Boeinga. Zlecenie Lion Air zdetronizowało poprzedni rekord, sprzed zaledwie kilku dni, kiedy Emirates Airline zamówiła na targach lotniczych w Dubaju 50 Boeingów 777-300ER o wartości 18 mld USD (zobacz: Dubaj łaskawy dla wszystkich).

Opcja umowy zakłada możliwość zakupu kolejnych 150 samolotów o potencjalnej wartości 14 mld USD.

Przedstawiciele Lion Air nie potwierdzili na razie tych danych. Wstrzymają się z oświadczeniem w tej sprawie przez kilka najbliższych godzin, do spotkania z delegacją Boeinga. Kontrakt ma pozwolić przewoźnikowi na dynamiczny rozwój na liniach azjatyckich. Region Dalekiego Wschodu charakteryzuje się największym wzrostem ruchu lotniczego na świecie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.