Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna odbiera Mi-171

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 listopada 2011

25 listopada na lotnisku Buenos Aires International Airport wylądował samolot transportowy An-124 z dwoma śmigłowcami Mi-171E w ładowni. To pierwsze maszyny tego typu zakupione przez Argentynę.

Rosyjskie śmigłowce M-117E zostały zakupione przez Ministerstwo Obrony Argentyny w 2010 (Argentyna - a jednak Mi-17, 2010-09-03). Umowa podpisana w sierpniu 2010 w Buenos Aires dotyczy 2 śmigłowców (i 3 w opcji na bazie kredytu, który ma udzielić rząd FR) za ok. 20 mln USD. Wkrótce wejdą one w skład VII Brygady Lotnictwa Fuerza Aérea Argentina (wojsk lotniczych Argentyny), stacjonującej w bazie José C. Paz, 35 km od stolicy kraju.

Mi-171E, będące pierwszymi rosyjskimi śmigłowcami w służbie argentyńskiej, otrzymały oznaczenia H-94 i H-95. Przeznaczone są do wykonywania zadań poszukiwawczo-ratowniczych dla potrzeb argentyńskich wojskowych stacji antarktycznych i wypraw polarnych. Z tego względu naniesiono na nie malowanie w jaskrawych kolorach, zwiększające prawdopodobieństwo dostrzeżenia statku powietrznego na bezkresnych lodowych pustyniach Antarktydy.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.