Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy wycofają się w lutym

Strategia i polityka, 12 grudnia 2011

Według doniesień niemieckich mediów, pierwsze zmniejszenie niemieckiego kontyngentu w Afganistanie nastąpi w lutym przyszłego roku. Powróci wtedy 200 żołnierzy.

Niemiecki kontyngent, pierwotnie przeznaczony do działań pokojowych, z czasem przeszedł do aktywnych form działań i został poważnie dozbrojony, m.in. w najnowsze transportery Boxer. Niemcy nie zamierzają jednak przedłużać swojej misji po 2014 / Zdjęcie: MO Niemiec

Władze w Berlinie ujawniły już zamiary ograniczenia liczebności, a w końcu - w 2014 - całkowitego wycofania kontyngentu w Afganistanie. Tworzy go obecnie 5350 żołnierzy. W przyszłym roku liczba ta powinna zmniejszyć się o 450 osób (zobacz: Mniej Niemców w Afganistanie).

Według ostatniego Bild am Sonntag, powołującego się na nieoficjalne informacje z kręgu resortu obrony, ministerstwo zdecydowało się na rozpoczęcie procesu zmniejszenia kontyngentu, poczynając od 1 lutego przyszłego roku. Redukcja liczebności obejmie 200 żołnierzy.

Berlin nie ujawnił do tej pory, czy pozostawi w Afganistanie niewielki oddział także po 2014. Na taki krok zdecydowali się już Brytyjczycy (zobacz: Mniej Brytyjczyków w Afganistanie).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.