Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USAF zamówiły Avengera

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 grudnia 2011

USAF zamówiły bsl Avenger do prowadzenia rozpoznania w Afganistanie. Odrzutowy bezpilotowiec rozpoznawczo-bojowy powstał ze środków własnych producenta - General Atomics.

General Atomics Avenger (Predator C) powstał na bazie bsl Predator B (Reaper). Różni się od niego przede wszystkim napędem - odrzutowym zamiast turbośmigłowego. Dzięki niemu może osiągać prędkość 740 km/h. Prototyp Avengera został oblatany 4 kwietnia 2009 (Pierwszy lot Predatora C, 2009-04-21).

USAF zamówiły jeden egzemplarz Avengera mimo, że jego próby nie zostały jeszcze ukończone. O transakcji informuje Flight International. Tygodnik sugeruje, że możliwe jest zamówienie w najbliższym czasie kolejnych Avengerów. Kontraktu nie należy wiązać z utratą nad Iranem bsl RQ-170 (RQ-170 w rękach Iranu, 2011-12-09), bo został on podpisany przed tym wydarzeniem, prawdopodobnie na początku grudnia.

Nie podano ceny zakupionego bsl. Nieoficjalnie wiadomo, że General Atomics oferował US Navy jego morską wersję - Sea Avenger za 12-15 mln USD. Niedawno zamówione bsl MQ-9 Reaper kosztowały po ok. 10 mln USD z pełnym wyposażeniem. Szersze użycie bezpilotowców ma przynieść poważne oszczędności w amerykańskich siłach zbrojnych. Bojowe samoloty załogowe kosztują 50-150 mln USD, a nawet więcej (F-35 za 160 mln USD, 2011-12-13, Ostatni Raptor, 2011-08-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra