Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UMPO na czele dywizji

Przemysł zbrojeniowy, 22 lutego 2012

OAO UMPO będzie przewodzić dywizji Silniki dla lotnictwa bojowego ODK. Spółka przejęła na 5 lat kontrolę m.in. nad OAO MMP im. Czernyszewa w Moskwie.

OAO Ufimskoje motostroitielnoje proizwodstwiennoje obiedinienie (UMPO) w styczniu 2012 zostało wybrane liderem dywizji Dwigatieli dla bojewoj awiacji wchodzącej w skład ODK (Obiediniennaja dwigatielstroitielnaja korporacja). Szefem dywizji będzie dyrektor generalny UMPO Aleksandr Artiuchow. W jej skład wejdzie m.in. OAO MMP im. W.W. Czernyszewa z Moskwy, OAO NPP Motor i FGUP NTC Gazoturbostrojenia Salut. W dalszej kolejności UMPO przejmie kontrolę nad filią OAO NPO Saturn - NTC im. Liulki i Lyktarinskim MZ. Umowa dotycząca zarządzania została zawarta na 5 lat.

Wśród głównych wyrobów dywizji są silniki AŁ-31F, AŁ-31FP, AŁ-55I i AŁ-41F-1S (izd117S, patrz rysunek). Priorytetem ma być budowa silników napędzających samoloty wielozadaniowe nowej generacji PAK FA. Na podstawie umowy z 2009 OAO UMPO ma do 2015 dostarczyć 96 silników AŁ-41F-1S do napędu myśliwców wielozadaniowych Su-35S dostarczanych WWS FR (Początek produkcji Su-35S, 2009-11-24).

OAO UMPO w Ufie wchodzi w skład ODK, która jest w pełni kontrolowana (100%) prze OAO OPK Oboronprom. Podobnie jest z OAO MMP im. Czernyszewa (Spór o remont silników do MiG-29, 2008-04-20). OAO OPK Oboronprom (Początek budowy wytwórni pod Moskwą, 2009-04-26) powstało w 2002 i wchodzi w skład GK Rossijskije Technołogii. Przychód przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy wyniósł w 2011 blisko 230 mld rubli. W 2009 było to jedynie 130 mld rubli.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra