Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuski remont libijskich Mirage

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2012

W czasie ostatniej wizyty francuskiego ministra obrony w Libii, podpisano porozumienie o wyremontowaniu posiadanych przez ten kraj myśliwców Mirage F1, kontynuując prace przerwane wojną.

Jeden z dwóch Mirage F1, których piloci uciekli na Maltę, nie chcąc atakować demonstrantów

Libia Muamara Kaddafiego otrzymała 48 Mirage F1 pod koniec lat 1970. Ze względu na wprowadzone wkrótce sankcje, stan techniczny tych samolotów stale się pogarszał. Dopiero po ustabilizowaniu sytuacji międzynarodowej, władze w Trypolisie mogły zlecić francuskiej Dassault Aviation przeprowadzenie remontu i częściowej modernizacji 12 maszyn, które miały powrócić do służby.

Do wybuchu wojny domowej Francuzi wyremontowali 4 myśliwce. Dwa z nich zostały porwane przez niechętnych reżimowi pilotów i znalazły się na Malcie. Zostały zwrócone w lutym bieżącego roku (zobacz: Mirage wróciły z Malty do Libii). Według oświadczeń rebeliantów trzeci samolot tego typu został zestrzelony w walkach w rejonie Bujarki.

Wczoraj rzecznik prasowy francuskiego resortu obrony poinformował, że w czasie wizyty w Libii ministra Gérarda Longueta, która odbyła się w dniach 24-26 lutego 2012, podpisano z nowymi już władzami kraju umowę o remoncie Mirage F1. Mimo braku szczegółów, można przypuszczać, że odmłodzenie obejmie 11-12 maszyn, w zakresie przewidzianym wcześniejszym porozumieniem. Jednocześnie Francuzi zobowiązali się do szkolenia pilotów i techników obsługi naziemnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.