Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmodernizowana Visby

Marynarka wojenna, 24 marca 2012

W stoczni w Karlskoronie zakończyła się modernizacja szwedzkiej korwety HMS Visby. Otrzymała ona dodatkowe wyposażanie i uzbrojenie, zgodne ze standardem wersji 5.

Visby to 72-metrowa korweta, o wyporności zaledwie 640 t. Została zbudowana w technologii stealth. Kompozytowy kadłub okazał się o połowę lżejszy od analogicznego, stalowego. Niestety, stopień skomplikowania konstrukcji oraz ograniczenia budżetowe spowodowały, że ich wejście do służby opóźniło się o kilka lat / Zdjęcie: Försvarsmakten

Od 2009 w służbie pozostają dwie z pięciu ogółem wybudowanych korwet (zobacz: Korwety Visby w końcu służą). Obie zostały uzbrojone jedynie w działo kalibru 57 mm. Standard ich wyposażenia określono jako wersję 4.

Przebywająca do niedawna w suchym doku w Karlskoronie pierwsza z serii, HMS Visby, otrzymała dodatkowe wyposażenie, kolejnej wersji. Zmiany objęły 65 pozycji. Przede wszystkim korweta została przygotowana do procesu uzbrojenia jej w pociski przeciwokrętowe RBS15 Mk2. Otrzymała także systemy do zwalczania min, radiostacje HF 2000, dodatkowe sensory, a także instalację paliwową i urządzenia wspomagające lądowanie dla śmigłowców pokładowych.

Przedstawiciele szwedzkiej marynarki wojennej zapewnili, że pozostałe okręty tego typu zostaną zmodernizowane do identycznego standardu, do 2014 włącznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.