Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjski przetarg na śmigłowce morskie

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 09 kwietnia 2012

Ministerstwo obrony Indii zamierza ogłosić przetarg na 75 śmigłowców wielozadaniowych dla marynarki wojennej. Mogą one kosztować ponad 4 mld USD.

To może być największy przetarg na wielozadaniowe śmigłowce morskie w historii. Wcześniej MO Indii wystosowało do największych producentów zapytanie o możliwość dostarczenia maszyn tego typu (Indyjski przetarg na śmigłowce morskie, 2011-06-21). Według nieoficjalnych informacji, marynarka indyjska chce kupić co najmniej 75 śmigłowców - Naval Multirole Helicopters (NMRH). Mogą one kosztować ponad 4 mld USD.

Nowe śmigłowce miałyby realizować wiele zadań - od zwalczania okrętów nawodnych i podwodnych, poprzez wspieranie operacji specjalnych, rozpoznanie i ewakuację, po transport żołnierzy i ładunków. W Indiach trwa już przetarg na 16 podobnych maszyn, które mają zastąpić najstarsze śmigłowce Sea King (na zdjęciu) kupione w latach 1980. Rywalizują w nim europejski NH90 i amerykański Sikorsky S-70. Nowy przetarg ma wyłonić następców nowszych Sea Kingów. Prawdopodobnie wezmą w nim udział te same śmigłowce lub ich modyfikacje.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.