Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosja testuje Centauro

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 maja 2012

W Rosji testowane są dwa kołowe wozy opancerzone Centauro z armatami kal. 105 i 125 mm. Efektem testów ma być zakup pojazdów tego typu dla armii rosyjskiej.

Według informatorów RIA Nowosti z włoskiego koncernu OTO Melara, testy Centauro odbywają się na jednym z poligonów pod Moskwą. Próby przechodzą dwa egzemplarze opancerzonych niszczycieli czołgów z armatami kal. 105 i 125 mm. W ciągu półtora miesiąca maja dołączyć do nich pojazdy z armatami kal. 120 i 40 mm. Wszystkie będą przechodzić badania laboratoryjne, jezdne i strzeleckie. Testy mogą potrwać do końca 2012.

Po zakończeniu testów Rosjanie zamierzają wybrać warianty Centauro, które chcieliby zakupić. W grę wchodzi licencyjne wytwarzanie Centauro w Rosji. Jeśli dojdzie do porozumienia w tej sprawie, najbardziej prawdopodobnym miejscem produkcji są zakłady KamAZ w Nabierieżnych Czołnach wchodzące w skład koncernu Rostechnologie (Korporacja Rostechnologie kompletuje kadrę zarządzającą, 2007-12-24, Rostechnologie tworzą holding pancerny, 2007-11-30). Producentem Centauro jest CIO - joint venture IVECO i OTO Melara - spółki zależnej koncernu Finnmeccanica.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.