Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Korporacja Rostechnologie kompletuje kadrę zarządzającą

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 grudnia 2007

Jak podaje Jeliena Kisielewa - dobrze poinformowana publicystyka pisma Kommiersant - generalny dyrektor nowej rosyjskiej korporacji Rostechnologie, 55-letni Siergiej Czemiezow czyści z najlepszych menedżerów Rosoboronoexport - przedsiębiorstwo, któremu do niedawna szefował.

Rostechnologie są nowym tworem, powołanym przez prezydenta Putina do rozwoju nowych rozwiązań technicznych w przemyśle zbrojeniowym Rosji, integracji z istniejącymi już produktami i sprzedaży na rynkach światowych (Rostechnologie tworzą holding pancerny, 2007-11-30, Powstała korporacja Rostechnologie, Wojna o agencję uzbrojenia w Moskwie, Czemiezow generalnym dyrektorem Rostechnologii). Ambicją Czemiezowa jest także uczynienie z Rostechnologii głównego kontraktora sprzętu i uzbrojenia dla sił zbrojnych Rosji, choć na razie należy to do kompetencji Rosoboronpostawki. Wedle zapisu statutowego, jego korporacja formalnie ma jedynie w tym uczestniczyć.

Rada Nadzorcza Rostechnologii, zbudowana na platformie kadr Rosoboronoexportu, zatwierdziła właśnie nominacje trzech zastępców generalnego dyrektora. Jak przewidywano, pierwszym zastępcą Czemiezowa został Aleksiej Alieszyn - były zastępca szefa Rosobronoexportu. Za sprawy technologii militarnych i techniki odpowiadać będzie Igor Zawiałow w randze zastępcy dyrektora generalnego. Podobną funkcję piastował w Rosoboronoexporcie (był zastępcą szefa oddziału techniki wojskowej). Trzecim zastępcą został Nikołaj Wołobujew - kadrowy oficer służb specjalnych Federacji Rosyjskiej. Do momentu nominacji był on dyrektorem do specjalnych zadań szefa w Rosoboronoexporcie. Według Kommiersanta, mimo nowej pozycji, nadal sprawuje on swoje obowiązki w poprzednim przedsiębiorstwie (nadzór wywiadowczy i kontrwywiadowczy nad procesami zawierania kontraktów zagranicznych). Wołobujew ma bogatą karierę - w latach 2004-2006 był zastępcą szefa federalnej służby celnej Federacji Rosyjskiej.

Anatolij Isajkin (również kadrowy pracownik służb specjalnych z bogatym życiorysem), który po Czemiezowie przejął pozycję generalnego dyrektora Rosoboronoexportu, także ma otrzymać stanowisko zastępcy szefa Rostechnologii. Stanie się to jednak dopiero po przekształceniu Rosoboronoexportu w państwową spółkę akcyjną. 20 grudnia 2007 Rada Nadzorcza Rostechnologii przyjęła zasady wniesienia majątku Federacji Rosyjskiej do kapitału zakładowego korporacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.