Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Korporacja Rostechnologie kompletuje kadrę zarządzającą

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 grudnia 2007

Jak podaje Jeliena Kisielewa - dobrze poinformowana publicystyka pisma Kommiersant - generalny dyrektor nowej rosyjskiej korporacji Rostechnologie, 55-letni Siergiej Czemiezow czyści z najlepszych menedżerów Rosoboronoexport - przedsiębiorstwo, któremu do niedawna szefował.

Rostechnologie są nowym tworem, powołanym przez prezydenta Putina do rozwoju nowych rozwiązań technicznych w przemyśle zbrojeniowym Rosji, integracji z istniejącymi już produktami i sprzedaży na rynkach światowych (Rostechnologie tworzą holding pancerny, 2007-11-30, Powstała korporacja Rostechnologie, Wojna o agencję uzbrojenia w Moskwie, Czemiezow generalnym dyrektorem Rostechnologii). Ambicją Czemiezowa jest także uczynienie z Rostechnologii głównego kontraktora sprzętu i uzbrojenia dla sił zbrojnych Rosji, choć na razie należy to do kompetencji Rosoboronpostawki. Wedle zapisu statutowego, jego korporacja formalnie ma jedynie w tym uczestniczyć.

Rada Nadzorcza Rostechnologii, zbudowana na platformie kadr Rosoboronoexportu, zatwierdziła właśnie nominacje trzech zastępców generalnego dyrektora. Jak przewidywano, pierwszym zastępcą Czemiezowa został Aleksiej Alieszyn - były zastępca szefa Rosobronoexportu. Za sprawy technologii militarnych i techniki odpowiadać będzie Igor Zawiałow w randze zastępcy dyrektora generalnego. Podobną funkcję piastował w Rosoboronoexporcie (był zastępcą szefa oddziału techniki wojskowej). Trzecim zastępcą został Nikołaj Wołobujew - kadrowy oficer służb specjalnych Federacji Rosyjskiej. Do momentu nominacji był on dyrektorem do specjalnych zadań szefa w Rosoboronoexporcie. Według Kommiersanta, mimo nowej pozycji, nadal sprawuje on swoje obowiązki w poprzednim przedsiębiorstwie (nadzór wywiadowczy i kontrwywiadowczy nad procesami zawierania kontraktów zagranicznych). Wołobujew ma bogatą karierę - w latach 2004-2006 był zastępcą szefa federalnej służby celnej Federacji Rosyjskiej.

Anatolij Isajkin (również kadrowy pracownik służb specjalnych z bogatym życiorysem), który po Czemiezowie przejął pozycję generalnego dyrektora Rosoboronoexportu, także ma otrzymać stanowisko zastępcy szefa Rostechnologii. Stanie się to jednak dopiero po przekształceniu Rosoboronoexportu w państwową spółkę akcyjną. 20 grudnia 2007 Rada Nadzorcza Rostechnologii przyjęła zasady wniesienia majątku Federacji Rosyjskiej do kapitału zakładowego korporacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.