Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek 7. partii F-35

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 18 czerwca 2012

Lockeed Martin otrzymał od Pentagonu 490 mln USD na przygotowanie produkcji kolejnej krótkoseryjnej partii 35 myśliwców F-35 Lightning II.

Lockheed Martin rozwija trzy warianty F-35 dla amerykańskich sił zbrojnych i 8 krajów partnerskich, w tym Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Włoch, Turcji, Danii, Norwegii i Holandii / Zdjęcie: Lockheed Martin

Dzięki umowie Lockheed Martin rozpocznie kupowanie części i komponentów do montażu Lightningów konwencjonalnego startu i lądowania (F-35A), w tym 19 egz. dla US Air Force, 3 dla wojsk lotniczych Włoch i 2 dla Turcji. Możliwe będzie także rozpoczęcie produkcji 7 F-35B, czyli wersji krótkiego startu i pionowego lądowania, w tym 6 dla lotnictwa Korpusu Piechoty Morskiej i jednego dla Wielkiej Brytanii. US Navy otrzyma natomiast z tej partii 4 pokładowe F-35C.

Ujawniona w piątek przez Departament Obrony USA umowa przewiduje także rozszerzenie kontraktu o niedawne zamówienie norweskie. 15 czerwca rząd w Oslo zatwierdził zakup za blisko 10 mld USD 52 myśliwców F-35 i autoryzował zakup pierwszych dwóch Lightningów, z opcją na dwa kolejne do 2016, na których będą się szkolili za Atlantykiem norwescy piloci. Kolejne 48 egz. będzie dostarczane po 2017 już do Norwegii (zobacz: Norwegia wybiera F-35).

Ważnym elementem tej umowy jest zobowiązanie USA do wspierania prac związanych z integracją norweskiego pocisku samosterującego JSM z myśliwcami F-35. Otwiera to producentowi pocisków, Kongsbergowi drogę do ewentualnych transakcji eksportowych. Norwegowie szacują, że dzięki temu mogą zarobić ok. 25 mld NOK.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.