Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przedłużenie misji K-MAX

Lotnictwo wojskowe, 02 sierpnia 2012

Amerykańska piechota morska zdecydowała o przedłużeniu misji bezzałogowego śmigłowca transportowego Kaman K-MAX w Afganistanie. Dyslokacja może zakończyć się nawet we wrześniu 2013.

Bezzałogowy Kaman K-MAX finalizujący dostawę do bazy Payne w Afgnistanie / Zdjęcie: USMC

Prototyp bezzałogowej odmiany K-MAX, opracowany przez Lockheed Martina i Kamana, trafił do Afganistanu w listopadzie ubiegłego roku (Pierwsze misja K-MAX, 2011-12-23). Pierwotnie planowano, że próby w warunkach bojowych zakończą się po 6 miesiącach. Ze względu na osiągnięte wyniki, na początku 2012 korzystające z działania śmigłowca jednostki US Marine Corps wnioskowały o wydłużenie okresu działania do końca bieżącego roku budżetowego, a więc do 30 września.

Niedawno zwrócono się prośbą o kolejne wydłużenie terminu - do marca 2013, z opcją do końca FY 2013. Opinie o śmigłowcu są bowiem jednoznacznie pozytywne. Mimo wykorzystywania tylko jednego egz., do tej pory odbył on już 485 lotów w czasie 525 h, przewożąc ok. 730 t ładunków. Oznaczało to możliwość zrezygnowania z wysłania do wysuniętych placówek przynajmniej kilku narażonych na atak konwojów lub załogowych śmigłowców transportowych.

Zaczęto także realizować wyczepianie i podwieszanie ładunków w trakcie zawisu. K-MAX realizuje ten manewr wyjątkowo stabilnie, ze względu na dwie pary przeciwbieżnych łopat wirnika, pracujące wzdłuż odchylonych od siebie osi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.