Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

45 Bombardierów dla WestJet

Lotnictwo cywilne, 03 sierpnia 2012

Przedstawiciele Bombardier Aerospace poinformowali o zmianie wstępnego zamówienia linii lotniczej WestJet na 20 regionalnych Q400 NextGen, z opcją na 25 dodatkowych egz., na potwierdzoną umowę.

Kanadyjska niskokosztowa WestJet istnieje od 1996. Mimo tego udało się jej awansować na drugie miejsce wśród krajowych przewoźników. Obecnie linia wykorzystuje ok. stu samolotów pasażerskich, wyłącznie rodziny Boeing 737. Q400 będą drugim typem, wykorzystywanym na trasach regionalnych / Grafika: Bombardier Aerospace

List intencyjny w sprawie zakupu Q400 przez WestJet podpisano 1 maja bieżącego roku. Szybkie tempo podpisania finalnej umowy wynika z planów przewoźnika. Zamierza on rozpocząć działalność spółki-córki, zajmującej się przewozami regionalnymi, w drugiej połowie 2013. Właśnie do niej trafią Bombardiery, przeznaczone do przewozu 68-80 pasażerów na dystansach do 2500 km.

Szczegółów kontraktu nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że katalogowa wartość 20 samolotów wynosi 683 mln USA, zaś wykorzystanie wszystkich opcji podniesie wartość umowy do niemal 1,6 mld. Dostarczane od początku wieku Q400 NextGen zostały kupione przez ok. 40 operatorów. Jednym z nich był PPL Lot, który zamówił kanadyjskie samoloty dla Eurolotu (Pierwszy Bombardier w Warszawie, 2012-05-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.