Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne zlecenie na Bradley`e

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 sierpnia 2012

Amerykańska filia BAE Systems otrzymała wczoraj zlecenie US Army na remont i modernizację kolejnej partii 353 bwp Bradley, tym razem dla jednostek Gwardii Narodowej. Łączna wartość kontraktu to 646 mln USD.

Zdjęcie: BAE Systems

Wykupione przez Brytyjczyków zakłady United Defense (obecnie BAE Systems Land & Armaments) produkowały bwp Bradley różnych wersji. Od kilku lat prowadzą remonty główne, połączone z modernizacją tych wozów. Zlecenia to przede wszystkim pokłosie działań w Iraku i Afganistanie, gdzie dochodziło do szybkiego zużywania się wozów lub ich uszkadzania w czasie walk oraz - z drugiej strony - do pojawienia się zapotrzebowania na nowe elementy wyposażenia (Kolejne zamówienie na modernizację bwp Bradley, 2008-07-11).

W pierwszej kolejności przebudowie były poddawane pojazdy jednostek operacyjnych. Obecnie trwa podobna procedura odnośnie formacji Gwardii Narodowej. Zapoczątkowało je zlecenie US Army TACOM Life Cycle Management Command o wartości 340 mln USD na zakup materiałów i podzespołów, niezbędnych do przygotowania procesu produkcyjnego. Wczoraj natomiast to samo dowództwo podpisało z BAE Systems umowę za 306 mln USD na przeprowadzenie remontu i modernizacji 353 pojazdów różnych wersji, które służą w składzie jednostek National Guard ze stanów Minnesota, Pennsylwania, Kansas, Południowa Karolina i Ohio.

Większość prac przygotowawczych zrealizują zakłady remontowe wojsk lądowych Red River Army Depot występujące jako podwykonawca. BAE Systems będzie natomiast odpowiedzialna za zainstalowanie urządzeń pakietu modernizacyjnego Operation Desert Storm Situational Awareness (ODS-SA). W jego skład wchodzą m.in. cyfrowe systemy łączności i wspomagania dowodzenia, nowe systemy celownicze i rozpoznania czy wzmocnienie pancerza pod kątem zwiększenia odporności na wybuchy min.

Realizacja programu rozpoczęła się oficjalnie wraz z podpisaniem wczorajszej umowy i powinna zakończyć się w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.