Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test Prithvi II

27 sierpnia 2012

Indyjskie siły zbrojne poinformowały o przeprowadzeniu w weekend udanego testu pocisku balistycznego Prithvi II.

Prithvi II może przenosić – konwencjonalną lub atomową - głowicę o masie od 500 kg do 1 tony. W zalżności od zastosowanej głowicy, jej zasięg wynosi 150-350 km. Jest napędzana dwustopniowym silnikiem na paliwo ciekłe / Zdjęcie: DRDO

Prithvi II jest pierwszym seryjnie produkowanym pociskiem opracowanym w ramach indyjskiego rządowego Integrated Guided Missile Development Programme (IGMDP). Za jej konstrukcję i budowę odpowiedzialna była Defence Research Development Organisation (DRDO), rządowa agencja badań i rozwoju technologii wojskowych. Pocisk znajduje się już w wyposażeniu indyjskich sił zbrojnych, a przeprowadzona przed kilkoma dniami próba, była elementem programu szkoleniowego dla obsługi technicznej. Przy okazji jednak przedstawiciele DRDO sprawdzali funkcjonowanie wybranych systemów pocisku.

Test został przeprowadzony kilka minut po 11:00 czasu miejscowego. Odpalenie nastąpiło z mobilnej wyrzutni na terenie poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu Orissa. Lot przebiegł zgodnie z planem i jak informują lokalne media, cytując indyjskich wojskowych, pocisk z dużą dokładnością (do około 10 m) osiągnął wcześniej wyznaczony cel na wodach Zatoki Bengalskiej.

Przeprowadzane w przeszłości testy nie zawsze kończyły się jednak z pozytywnym skutkiem (Nieudana próba Prithvi II, 2010-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.