Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze A320 z Sharkletami do końca 2012

Lotnictwo cywilne, 12 września 2012

Airbus poinformował o planach dostarczenia jeszcze w tym roku pierwszego egzemplarza pasażerskiego A320 ze specjalnymi końcówkami skrzydeł typu Sharklet. Odbiorcą będzie malezyjska AirAsia.

Zaman Ahmad (drugi od lewej) odpowiedzialny w AirAsia, m.in. za zakupy nowych samolotów oraz John Leahy (drugi z prawej), szef sprzedaży Airbusa, w trakcie prezentacji malezyjskiego przewoźnika jako pierwszego na świecie odbiorcy A320 z nowymi końcówkami skrzydeł / Zdjęcie: EADS

Informacja została podana w trakcie tegorocznej wystawy ILA Berlin Air Show. Przedstawiciele Airbusa zapewnili, że jeszcze w br. AirAsia odbierze pierwszy egz. A320 ze specjalnie zamontowanymi końcówkami Sharklet. Mają one zapewnić przewoźnikowi zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 3,5%.

Nowe końcówki skrzydeł, kształtem zbliżone do stosowanych wcześniej wingletów, będą montowane na zamówionych jeszcze w 2011 przez AirAsia 200 egz. A320neo (Rekord Airbusa, 2011-06-24). Malezyjski przewoźnik zakupił do tej pory łącznie 375 wąskokadłubowych A320, w tym 175 modelu A320neo, z których do tej pory dostarczono 103 egz.

Pierwszy egz. A320 z zamontowanymi Sharkletami został zaprezentowany przez Airbusa w kwietniu br. (Pierwszy przedseryjny A320 z Sharkletami, 2012-04-28). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.