Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia na AW159

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 13 września 2012

Brytyjskie MO poinformowało o przeprowadzeniu pierwszych testów powietrznych śmigłowca AW159 przez żołnierzy z 6 Regiment Army Air Corps wchodzącego w skład Territorial Army.

Żołnierze z 6 Regiment Army Air Corps w czasie ćwiczeń na AW159 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Testy odbyły się w czasie realizowanych niedawno ćwiczeń formacji. Jak deklaruje brytyjskie MO, była to pierwsza okazja do zapoznania pilotów wojsk lądowych z właściwościami AW159, przed ich oficjalnym wprowadzeniem do służby.

Jeszcze w 2006 Londyn złożył zamówienie na łącznie 70 egz. Lynx Wildcat (odpowiednio 40 i 30 dla wojsk lądowych oraz marynarki wojennej). Wartość kontraktu szacowano wówczas na około 1 mld GPD (Pierwszy AW159 w powietrzu, 2009-11-13). W czasem wielkość planowanych do zakupu maszyn zmalała do 62 egz. (odpowiednio: 34 i 28). Pierwsza jednostka wojsk lądowych, wyposażona w AW159, ma osiągnąć gotowość operacyjną w 2014, a Royal Navy - rok później.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.