Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy CH-53GA przekazany

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 września 2012

Eurocopter poinformował o przekazaniu niemieckim wojskom lądowym pierwszego ze zmodernizowanych ciężkich śmigłowców transportowych CH-53GA.

Zdjęcie: MO Niemiec

Uroczystość przekazania maszyny odbyła się 12 września w czasie tegorocznej wystawy ILA Berlin Air. Śmigłowiec jest pierwszym z grupy 40 CH-53G, które są obecnie poddawane modernizacji do standardu CH-53GA. Decyzję o unowocześnieniu maszyn niemiecka Heeresflieger podjęła jeszcze na początku 2007 (Dozbrajanie CH-53G, 2007-11-22). Dzięki realizowanemu programowi pozostaną one w służbie do 2030.

Oblot zmodernizowanego CH-53GA odbył się jeszcze w 2010 w niemieckich zakładach Eurocoptera w Donauwörth (55-letnie Sea Stalliony, 2010-02-12).

Modernizacja do standardu CH-53GA zakłada, m.in. wyposażenie maszyn w nową awionikę i systemy wymiany danych, dzięki którym będą one interoperacyjne z Tigerami i NH90, a także unowocześnione systemy kontroli lotu oraz samoobrony. Nowością w użytkowaniu śmigłowców będzie zastosowane przez Eurocopter modułowe wyposażenie jednostek, dobierane odpowiednio do wymogów planowanej misji. W jego skład wchodzi, m.in. głowica elektrooptyczna (FLIR) czy zewnętrzne zbiorniki paliwa wydłużające maksymalny zasięg maszyny do 1,2 tys. km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.