Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Laser od MBDA przetestowany

Przemysł zbrojeniowy, 18 września 2012

MBDA Germany poinformowała o przeprowadzeniu zakończonych powodzeniem testów demonstratora wysokoenergetycznego lasera bojowego.

Demonstrator lasera bojowego MBDA / Zdjęcie: MBDA Germany

Informacja została podana do publicznej wiadomości przed kilkoma dniami. MBDA Germany przeprowadziła serię testów wykorzystania demonstratora lasera bojowego o mocy 40 kW. Urządzenie było w stanie śledzić i niszczyć cele, w tym tak małe, jak granaty moździerzowe.

Testy wpisują się w szerszy program mający na celu opracowanie skutecznych i maksymalnie niezawodnych laserowych systemów samoobrony. Jak deklarują przedstawiciele MBDA, opracowywane urządzenie będzie mogło już w niedalekiej przyszłości znaleźć szerokie zastosowanie w ochronie sojuszniczych jednostek przed konwencjonalnymi i asymetrycznymi źródłami zagrożenia.

Rozpoczęta jeszcze w 2008 seria prób (początkowo z demonstratorem o mocy 10 kW) będzie dalej kontynuowana we wrześniu i październiku br. na terenie federalnego Wehrtechnische Dienststelle für Schutz- und Sondertechnik (WTD 52) w Bawarii.

MBDA nie jest jedynym producentem rozwijającym systemy laserów bojowych. Podobne prace realizuje, m.in. Rheinmetall (Udany test lasera Rheinmetalla, 2011-11-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.