Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na obsługę Charles de Gaulle

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 września 2012

Marynarka wojenna Francji podpisała z DCNS 4-letni kontrakt na obsługę techniczną jedynego francuskiego lotniskowca, Charles de Gaulle (R91).

Charles de Gaulle (R 91) na wodach Morza Śródziemnego / Zdjęcie: US Navy

Podpisana przed kilkoma dniami umowa ma obowiązywać do 2016. W trakcie jej trwania, stocznia DCSN będzie zobowiązania do zapewnienia okrętowi stałej obsługi i serwisu technicznego, włączając w to regularne przeglądy oraz sprawdzanie stanu i funkcjonowania systemów pokładowych lotniskowca. Strony nie podały wartości zawartego porozumienia.

Wybór francuskiej stoczni przez marynarkę wojenną nie jest zaskoczeniem, zwłaszcza, że DCNS jest jednocześnie konstruktorem lotniskowca. Przed kilkoma laty na jej terenie realizowany był też, trwający 15 miesięcy, remont okrętu (Charles de Gaulle znowu w służbie, 2008-12-05).

W przeszłości Charles de Gaulle (R91) angażowany był operacyjnie, m.in. w ramach misji ISAF w Afganistanie (Rafale wracają do Afganistanu, 2009-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.