Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dalsza modernizacja kanadyjskich LAV III

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 listopada 2012

General Dynamics otrzymała zlecenie na modernizację dodatkowych 66 transporterów opancerzonych LAV III należących do kanadyjskich wojsk lądowych.

LAV III / Zdjęcie: Canadian Army

Informacja na ten temat została podana w piątek. W ramach zlecenia przedsiębiorstwo będzie zobowiązane do zmodernizowania dodatkowych 66 kanadyjski transporterów LAV III. Szacowana wartość zamówienia wynosi 133,5 mln USD, a jego realizacja ma trwać do 2017. W wyniku przeprowadzonych prac, Kanadyjczycy chcą wydłużyć resurs wykorzystywanych LAV III do 2035.

Modernizacja będzie dotyczyć większości systemów pojazdów, co w konsekwencji ma poprawić ich właściwości jezdne oraz bojowe, a także poziom ochrony balistycznej. Plan prac modernizacyjnych zakłada m.in. dopancerzenie kanadyjskich wozów oraz wymianę silników, a także dodanie nowych systemów obserwacji i analizy pola walki.

Ogłoszone w piątek zlecenie stanowi rozwinięcie kontraktu zawartego w październiku 2011 o wartości 1 mld USD (Modernizacja LAV III, 2011-10-24). W ramach jego realizacji amerykańskie przedsiębiorstwo zobowiązało się do modernizacji 550 kanadyjskich LAV III.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.