Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USNS Montford Point

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 listopada 2012

Należąca do General Dynamics stocznia National Steel and Shipbuilding Company (NASSCO) poinformowała o zwodowaniu pierwszego statku przeładowczego Mobile Landing Platform (MLP), USNS Montford Point.

USNS Montford Point po zwodowaniu / Zdjęcie: NASSCO

Wydarzenie odbyło się wczoraj na terenie zakładów NASSCO. Większość prac konstrukcyjnych nad jednostką została zakończona we wrześniu br. (Pierwszy MLP gotowy, 2012-09-13). W marcu 2013 statek ma zostać oficjalnie ochrzczony, a już 3 miesiące później zostanie ostatecznie przyjęty do floty amerykańskiej marynarki wojennej.

Zwodowany statek jest pierwszą z serii jednostek budowanych w ramach realizowanego przez US Navy programu MPF-F (Maritime Prepositioning Force of the Future). Marynarka wojenna USA chce dysponować łącznie 3 jednostkami MLP. Mają one umożliwić przeładowywanie na morzu pojazdów i ładunków, z okrętów zaopatrzeniowych na poduszkowce i barki desantowe. Kontrakt na budowę pierwszych 2 MLP został zawarty w 2011 (Zlecenie na budowę MLP, 2011-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.