Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek An-2 w rejonie Jugra

Lotnictwo cywilne, 25 listopada 2012

W rejonie Jugra rozbił się podczas awaryjnego lądowania samolot An-2. Kilka z 10 osób znajdujących się na jego pokładzie zostało rannych.

Zdjęcie: Rossija24

Do wypadku doszło podczas nieudanej próby startu An-2 z byłego lotniska wojskowego Jugorsk-2, dziś o 12:20 czasu lokalnego (8:20 GMT) w Rejonie Sowieckim Chanty-Mansijskiego okręgu autonomicznego – Jugra. Samolot zawrócił z wysokości 100 m z powodu awarii silnika. W wyniku twardego, awaryjnego lądowania rozbił się i zapalił. Pożar ugaszono po pół godzinie.

Na pokładzie samolotu znajdował się pilot i 9 spadochroniarzy. 3 z nich trafiło do szpitala, w tym 2 w stanie ciężkim. Na miejscu wypadku opatrzono jeszcze 2 lekko ranne osoby.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dwupłatowiec An-2R nr rej. RA-33589, nr ser. 1G231-31 oblatany w 1988. Należał do klubu lotniczego Maestro. W FR jest eksploatowanych obecnie ok. 1600 samolotów An-2 (3 ofiary katastrofy An-2 w Jakucji, 2009-04-30; 5 ofiar katastrofy An-2 pod Moskwą, 2008-06-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra