Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na Sisfron podpisane

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 listopada 2012

Embraer poinformował o zawarciu porozumienia między kontrolowanym przez niego konsorcjum Tepro a brazylijskim ministerstwem obrony na realizację pierwszego etapu programu dozoru brazylijskich granic Sisfron.

Program Sisfron (Sistema Integrado de Monitoramento de Fronteiras) ma na celu podniesieniu szczególności oraz kontroli brazylijskich granic na zachodzie kraju. W ramach jego realizacji Brasila zmierza do zainstalowania wzdłuż linii liczącej niemal 17 tys. km granicy stacji radiolokacyjnych i innych naziemnych oraz lotniczych (bsl) systemów rozpoznania, jak również centrów dowodzenia, kontroli i urządzeń łączności, w tym satelitarnej.

Pierwszy etap realizacji programu zakłada rozmieszczenie systemów obserwacyjnych i nasłuchiwanych na odcinku 650 km pomiędzy brazylijskim stanem Mato Grosso do Sul, a sąsiadującymi z nim Paragwajem i Boliwią. Jego głównym wykonawcą będzie konsorcjum Tepro, którego liderami są spółki Savis Tecnologica i Orbisat Industria. Obie kontroluje Embraer.

Zawarte w ostatnich dniach porozumienie o wartości około 400 mln USD, stanowi potwierdzenie informacji, jakie pojawiły się na ten temat pod koniec sierpnia br. (Ochrona granic dla Embraera, 2012-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.