Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zlecenie na Sisfron podpisane

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 listopada 2012

Embraer poinformował o zawarciu porozumienia między kontrolowanym przez niego konsorcjum Tepro a brazylijskim ministerstwem obrony na realizację pierwszego etapu programu dozoru brazylijskich granic Sisfron.

Program Sisfron (Sistema Integrado de Monitoramento de Fronteiras) ma na celu podniesieniu szczególności oraz kontroli brazylijskich granic na zachodzie kraju. W ramach jego realizacji Brasila zmierza do zainstalowania wzdłuż linii liczącej niemal 17 tys. km granicy stacji radiolokacyjnych i innych naziemnych oraz lotniczych (bsl) systemów rozpoznania, jak również centrów dowodzenia, kontroli i urządzeń łączności, w tym satelitarnej.

Pierwszy etap realizacji programu zakłada rozmieszczenie systemów obserwacyjnych i nasłuchiwanych na odcinku 650 km pomiędzy brazylijskim stanem Mato Grosso do Sul, a sąsiadującymi z nim Paragwajem i Boliwią. Jego głównym wykonawcą będzie konsorcjum Tepro, którego liderami są spółki Savis Tecnologica i Orbisat Industria. Obie kontroluje Embraer.

Zawarte w ostatnich dniach porozumienie o wartości około 400 mln USD, stanowi potwierdzenie informacji, jakie pojawiły się na ten temat pod koniec sierpnia br. (Ochrona granic dla Embraera, 2012-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.