Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja kredytuje broń dla Bangladeszu

Strategia i polityka, 16 stycznia 2013

Rosja udzieli Bangladeszowi pożyczki w wysokości 1 mld USD, która zostanie przeznaczona na zakup rosyjskiego uzbrojenia, poinformował prezydent Rosji Władimir Putin po rozmowach z premier Bangladeszu, Sheikh Hasiną.

Jeżeli umowy z Rosją zostaną zrealizowane, będą stanowiły największy jednorazowy kontrakt zbrojeniowy w historii Bangladeszu, który uzyskał niepodległość w 1971 / Zdjęcie MO Bangladeszu

Oświadczenie prezydenta Putina stanowi oficjalne potwierdzenie doniesień sprzed paru dni (Rosyjska broń dla Bangladeszu, 2013-01-14). Przypomnijmy, że pakiet kredytów w wysokości 1,5 mld USD zawiera w sobie także 500 mln na wstępne prace przy budowie pierwszej w tym kraju elektrowni atomowej, przy czym początek realizacji tej inwestycji zaplanowano na styczeń 2014.

Odnośnie pożyczki zbrojeniowej, obie strony nie ujawniły, o jakie uzbrojenie chodzi. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem tej wizyty, zarówno indyjskie jak i rosyjskie media donosiły o możliwym zakupie samolotów szkolnych i myśliwców, śmigłowców M-17, urządzeń radiolokacyjnych i uzbrojenia dla wojsk lądowych w postaci pojazdów opancerzonych i broni przeciw pancernej.

Bangladesz stanie się czwartym największym odbiorcą rosyjskiej broni oferowanej za dedykowane kredyty: po Wenezueli (2,2 mld USD), Wietnamie i Indonezji (po ok. 2 mld USD).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.