Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosja kredytuje broń dla Bangladeszu

Strategia i polityka, 16 stycznia 2013

Rosja udzieli Bangladeszowi pożyczki w wysokości 1 mld USD, która zostanie przeznaczona na zakup rosyjskiego uzbrojenia, poinformował prezydent Rosji Władimir Putin po rozmowach z premier Bangladeszu, Sheikh Hasiną.

Jeżeli umowy z Rosją zostaną zrealizowane, będą stanowiły największy jednorazowy kontrakt zbrojeniowy w historii Bangladeszu, który uzyskał niepodległość w 1971 / Zdjęcie MO Bangladeszu

Oświadczenie prezydenta Putina stanowi oficjalne potwierdzenie doniesień sprzed paru dni (Rosyjska broń dla Bangladeszu, 2013-01-14). Przypomnijmy, że pakiet kredytów w wysokości 1,5 mld USD zawiera w sobie także 500 mln na wstępne prace przy budowie pierwszej w tym kraju elektrowni atomowej, przy czym początek realizacji tej inwestycji zaplanowano na styczeń 2014.

Odnośnie pożyczki zbrojeniowej, obie strony nie ujawniły, o jakie uzbrojenie chodzi. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem tej wizyty, zarówno indyjskie jak i rosyjskie media donosiły o możliwym zakupie samolotów szkolnych i myśliwców, śmigłowców M-17, urządzeń radiolokacyjnych i uzbrojenia dla wojsk lądowych w postaci pojazdów opancerzonych i broni przeciw pancernej.

Bangladesz stanie się czwartym największym odbiorcą rosyjskiej broni oferowanej za dedykowane kredyty: po Wenezueli (2,2 mld USD), Wietnamie i Indonezji (po ok. 2 mld USD).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.