Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malaysia Airlines potwierdziła ATR

Lotnictwo cywilne, 20 lutego 2013

Malezyjski przewoźnik potwierdził złożone w grudniu 2012 wstępne zamówienie na 20 samolotówpasażerskich ATR 72-600 i kolejne 16 w opcji, podpisując z producentem finalną umowę.

Firefly i MASwings wykorzystują obecnie, odpowiednio: 12 i 10 starszych ATR 72-500. Wprowadzenie do służby większych maszyn pozwoli przewoźnikom na utrzymanie obecnych oraz utworzenie nowych połączeń zarówno w kraju i jak w regionie / Zdjęcie: Malaysia Airlines

Uroczystość podpisania umowy odbyła się wczoraj na terenie zakładów ATR w Tuluzie, na południu Francji. Stanowiła ona potwierdzenie porozumienia wstępnego, zawartego pomiędzy stronami w połowie grudnia 2012 (36 ATR 72-600 dla Malaysia Airlines, 2012-12-18).

Na mocy dzisiejszej umowy Malaysia Airlines otrzyma 20 fabrycznie nowych ATR 72-600, wraz z opcją na dodatkowe 16 maszyn. Wartość porozumienia, przy wykorzystaniu opcji, wynosi ok. 850 mln USD. Wlicza się w to także pakiet usług dodatkowych, takich jak dostawa części zamiennych, serwis techniczny, czy pomoc logistyczna. Pierwsze dostawy zostaną zrealizowane w połowie br.

Przyszli operatorzy malezyjskich 72-600 będą szkolić się w nowym, uruchomionym w połowie grudnia 2012 centrum szkoleniowym ATR w Singapurze

Nowe maszyny nie trafią jednak bezpośrednio do Malaysia Airlines. Zostaną przekazane spółkom zależnym malezyjskiego przewoźnika, regionalnym: Firefly i MASwings. Obydwie mają już doświadczenie w operowaniu maszynami francusko-włoskiego producenta. Ich floty tworzą mniejsze 72-500, zakupione w 2007.

Jeden z symulatorów lotu (7000 series) szkolący pilotów samolotów produkcji ATR, dostarczony przez kanadyjską CAE / Zdjęcia: ATR

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.