Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmodernizowana Cessna Citation Sovereign

Lotnictwo cywilne, 06 marca 2013

Cessna Aircraft ujawniła prototyp zmodernizowanego odrzutowca klasy biznes New Citation Sovereign. Dostawy seryjnych samolotów rozpoczną się w 3. kwartale br.Prototypowy New Citation Sovereign / Zdjęcie: Cessna

Amerykańskie przedsiębiorstwo pokazało swoją najnowszą konstrukcję 4 marca, na terenie wytwórni w Wichita. Pierwsze wiadomości o modernizacji nazwanej New Citation Sovereign pojawiły się jesienią ub.r., podczas konwencji NBAA w Orlando.

Nowy samolot jest wyposażony w niewielkie winglety na końcach skrzydeł. Dzięki tej innowacji z dziewięcioma pasażerami na pokładzie ma dysponować zasięgiem 5556 km i wykonywać loty na wysokości 13 716 m. Dla porównania stary Citation Sovereign, który jest eksploatowany od 2005, może przebyć odległość 5273 km i osiągnąć pułap 13 106 m. Maksymalna prędkość lotu obydwu modeli jest taka sama – 848 km/h.

Zespół napędowy stanowią dwa silniki turbowentylatorowe Pratt & Whitney PW306D (PW306D dla nowej Cessny, 2011-10-14), rozwijające ciąg 25,3 kN każdy. W kabinie załogi zabudowano nowoczesną awionikę Garmin G5000 i przepustnice działające w trybie automatycznego sterowania. Nowa instalacja klimatyzacji zwiększy komfort lotu zarówno pilotów, jak i pasażerów.

Dostawy seryjnych New Citation Sovereign rozpoczną się natychmiast po uzyskaniu Certyfikatu Typu, co planowane jest w 3. kwartale br. W 2013 Cessna zamierza wprowadzić na rynek aż sześć nowych samolotów.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.