Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Enforce Tac: Nowości H&K

Przemysł zbrojeniowy, 09 marca 2013

Na Enforce Tac w Norymberdze H&K pokazał ostateczną odmianę swojego magazynka z tworzywa sztucznego, czarną wersję HK416A5 i pistolet treningowy P30 CM.

11,4-mm pneumatyczny pistolet treningowy H&K P30 CM, oferowany jako tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie, niż używanie amunicji barwiącej z ładunkiem prochowym

Od 3 lat niemiecki producent broni strzeleckiej pracuje nad opracowaniem, sprawdzeniem i wdrożeniem do produkcji seryjnej polimerowego magazynka standardu M16. Heckler & Koch jest znany z niezwykle długiego i rygorystycznego cyklu testów każdej konstrukcji strzeleckiej oraz dodatków do nich przed wprowadzeniem ich do oferty. Tak samo było w przypadku 30-nabojowego magazynka opracowanego do HK416. Choć pierwszy prototyp pokazano w 2010 na Eurosatory (Zapowiedź HK121 i inne nowości H&K, 2010-06-16), to dopiero teraz, na wystawie Enforce Tac w Norymberdze, zaprezentowano jego ostateczną wersję.

Porównanie nowego 30-nabojowego magazynka z tworzywa sztucznego do wykonanego ze stali modelu HRM opracowanego do L85A2 i HK416D. Po blisko 3 latach prac w końcu H&K zdecydował się na wprowadzenie go na rynek

Przedstawiciele H&K poinformowali również o dopracowaniu nowego magazynka do karabinka G36 pozbawionego występów łączących. Elementy te pozwalały co prawda łączyć kilka magazynków razem, ale przeszkadzały w ich przenoszeniu w ładownicach i – co gorsza – w szybkim ich dobywaniu.

Na targach SHOT Show w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy zaprezentowano nową rodzinę karabinków HK416A5 (SHOT Show: HK416A5 ujawniony, 2013-01-19) w kolorze piaskowym. W Europie, przyzwyczajonej do konstrukcji w bardziej klasycznych kolorach, pokazano tę konstrukcję w barwie czarnej, takiej samej, jak używanej w polskich Wojskach Specjalnych. Skądinąd te ostatnie już starają się zakupić zmodyfikowane odmiany HK416.

Europejska premiera HK416A5 z manipulatorami w pełni dostosowanymi do strzelców prawo- i leworęcznych, jak też nowym regulatorem gazowym do strzelania przy użyciu tłumika ognia. W przeciwieństwie do Stanów w Europie prezentowany w kolorze czarnym / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Ostatnią nowością na stoisku H&K na Enforce Tac był, stworzony przy współpracy z Feinwerkbau (znanym producentem precyzyjnych karabinków pneumatycznych) pistolet treningowy P30 CM kalibru 11,4 mm strzelający żelowymi kulkami barwiącymi. Pneumatyczny marker ma identyczne wymiary z modelem P30, jak też rozmieszczenie wszystkich przełączników. Pociski wystrzeliwane są za pomocą sprężonego powietrza z niewielkimi prędkościami, co pozwala na ćwiczenie np. na pokładach samolotów, gdzie nawet zastosowanie amunicji barwiącej wyrzucanej ładunkiem prochowym (Simunition lub UTM) może spowodować uszkodzenia konstrukcji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.