Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lynx zakończył misję na Surcouf

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 marca 2013

Śmigłowiec Lynx Mk 8, ze składu Royal Navy, który operował z pokładu francuskiej fregaty Surcouf (F711) powrócił do macierzystej bazy. Przez ostatnie miesiące wykonywał on zadania w ramach operacji Atalanta.

Biorący udział w 4-miesięcznej misji na Oceanie Indyjskim Lynx Mk 8 ląduje na terenie macierzystej bazy RNAS Yeovilton / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytani

Brytyjsko-francuski zespół spędził ostatnie 4 miesiące na wodach Oceanu Indyjskiego w ramach operacji Unii Europejskie, Atalanta (Lynx na pokładzie francuskiej fregaty, 2012-11-15). Wojskowi odpowiadali za zabezpieczanie regionalnych morskich szlaków handlowych oraz zwalczaniu piratów.

Francuska fregata zaangażowała się m.in. w akcję pościgu piratów, którzy wcześniej podjęli próbę porwania kontenerowca MSC Jasmine. Do zdarzenia doszło w pierwszych dniach stycznia br.

Wspólna misja została zrealizowana w oparciu o brytyjsko-francuskie porozumienie, zawarte w 2010. Zakłada ono zacieśnienie współpracy pomiędzy obydwoma państwami w dziedzinie bezpieczeństwa. Jednym z jego przejawów jest właśnie wykonywanie wspólnych operacji wojskowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.