Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A380 nr 100

Lotnictwo wojskowe, 14 marca 2013

Dzisiaj w wytwórni w Tuluzie odbyła się uroczystość przekazania 100. Airbusa A380. Odbiorcą jubileuszowego samolotu są linie Malaysia Airlines (MAS).100. A380 w barwach Malaysia Airlines / Zdjęcie: Airbus

Jest to ostatni statek powietrzny tego typu, z sześciu zamówionych przez malezyjskiego przewoźnika. Pierwszy A380 należący do MAS został dostarczony do Kuala Lumpur 19 czerwca ub. r. Inauguracyjny lot wykonał 1 lipca 2012, na trasie do Londynu.

Od 24 listopada ub. r. malezyjskie A380 obsługują to połączenie dwa razy dziennie, natomiast 1 marca br. rozpoczęły rejsy do Paryża. Samoloty przystosowane są do przewozu 494 pasażerów, w tym 8 w klasie pierwszej i 66 w klasie biznes.

Dotychczas A380 znajdujące się we flocie 9 linii lotniczych wykonały 100 tys. lotów, przewożąc ok. 36 mln pasażerów. Producent otrzymał zamówienia na 262 samoloty od 20 nabywców (Dostawy i zamówienia Airbusa, 2013-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.