Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja buduje poligony rakietowe

Strategia i polityka, 27 marca 2013

Turcja rozpoczęła budowę poligonów rakietowych w dwóch ośrodkach – Aksaray i Sinop. Mają tam być testowane nowe rakiety balistyczne i pociski samosterujące.

Konieczność budowy nowych ośrodków, w których będą mogły być testowane nowe typy rakiet i pocisków rakietowych wynika z programu intensywnego rozwoju tych rodzajów uzbrojenia (Turcja buduje rakietę o zasięgu 2,5 tys. km, 2012-02-05, Rozwój SOM, 2012-03-11). Turcja ogłosiła niedawno, że będzie budować kolejne generacje rakiet balistycznych, nawet o zasięgu 2,5 tys. km. Rozwija też pociski samosterujące, przenoszone przez samoloty oraz wystrzeliwane z platform naziemnych i nawodnych. Duże zasięgi rakiet i pocisków rakietowych wymagają stworzenia specjalnych warunków do ich testowania.

Turcja zaplanowała zbudowanie dwóch poligonów testowych. Mają one powstać w rejonie Aksaray i Sinop. Ich budowa ma się zakończyć do 2016. Inwestycje nadzoruje Savunma Sanayii Mustesarliginin (SSM, Podsekretariat Przemysłu Zbrojeniowego).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra