Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne zlecenie na Athury

Wojska lądowe, 28 marca 2013

Szwedzki Saab otrzymał kolejne zlecenie na dostawę radarów pola walki Artillery Hunting Radar (Arthur).Brak informacji na temat nabywcy Arthura jest częstą praktyką szwedzkiego producenta. Relatywnie odległy terminarz dostaw wskazuje jednak na brak pilnej potrzeby operacyjnej związanej z planowanym wprowadzeniem zestawów do służby, a co za tym idzie, kontrahentem najprawdopodobniej nie jest kraj, któremu aktualnie grozi konflikt zbrojny / Zdjęcie: Saab

Wartość porozumienia wynosi niecałe 20 mln USD. Dostawy mają zostać zrealizowane w 2014. Jak to się często zdarzało w przeszłości, szwedzki producent nie ujawnił nabywcy.

Arhtur to popularne radary pola walki służące do wykrywania wrogich pocisków moździerzowych / artyleryjskich / rakietowych na dystansie do 60 km. Do tej pory producent sprzedał 80 radiolokatorów tego typu. Trafiły one do sił zbrojnych takich państw, jak Czechy, Dania, Grecja, Hiszpania, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania czy Włochy. Ze względu na stale napiętą sytuację na Półwyspie Koreańskim, Arthur został też zakupiony przez armię Korei Południowej (Arthury dla Korei, 2011-01-31).

Zestawy Arhtur oparte są na lądowej platformie mobilnej, co zwiększa możliwość ich zastosowania na polu walki. Zakres wykorzystania operacyjnego, poza detekcją wrogich pocisków, dotyczy również m.in. ochrony rozmieszczonych jednostek lądowych, czy wsparcia misji wymuszania/utrzymywania pokoju pod egidą ONZ. Radar jest w stanie wykrywać ponad 100 celów w ciągu 1 minuty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.