Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chile chce kupić dodatkowe Leopardy

Wojska lądowe, 03 kwietnia 2013

Wojska lądowe Chile zamierzają zakupić 100 czołgów podstawowych Leopard 2A5 pochodzących z nadwyżek Bundeswehry. Trwające w tej sprawie negocjacje dotyczą też części zamiennych oraz jednostek napędowych.Stacjonujące na północy kraju czołgi Leopard 2A4 narażone są na szkodliwe działanie surowego pustynnego klimatu. Zwiększa to ich awaryjność oraz częstotliwość wymaganych przeglądów i remontów. Zakup dodatkowej partii Leopardów ma pozwolić Santiago na utrzymanie w linii odpowiedniej liczby pojazdów, dysponujących wymaganymi zdolnościami operacyjnymi / Zdjęcie: MO Chile

Informację taką podał zazwyczaj dobrze poinformowany portal Infodefensa, powołujący się na źródła w chilijskich strukturach wojskowych. Tematem negocjacji prowadzonych z Berlinem ma być zakup 100 czołgów Leopard 2A5 pochodzących z nadwyżek Bundeswehry wraz z częściami zamiennymi oraz silnikami.

Pojazdy mają stanowić uzupełnienie zakupionych przed kilkoma laty Leopardów 2A4, których Santiago posiada w tej chwili około 200 (Chile odebrało pierwsze Leopardy 2A4, 2007-11-29). Co istotne, wraz z zakupem nowych wozów, strona chilijska zamierza również zmodernizować obecnie eksploatowane czołgi do standardu 2A5.

Zakup dodatkowych wozów wymuszają na chilijskich władzach względy organizacyjne. Nowe-stare czołgi mają bowiem uzupełnić, a w pewnych sytuacjach także i zastąpić pojazdy stacjonujące w północnych rejonach kraju.

Ze względu na specyficzny klimat panujący w regionie, zwłaszcza na pustyni Atakama, rozlokowane tam czołgi wymagają częstszych niż standardowe przeglądów i prac remontowych. Utrudnia to utrzymanie w linii odpowiedniej liczby wozów, a co za tym idzie, zapewnienie regionalnym brygadom odpowiedniego potencjału operacyjnego.

Nowe czołgi pozwolą też na uzupełnienie luki powstałej wskutek wycofywania ze służby przestarzałych Leopardów 1V (Żegnanie chilijskich Leopardów 1V, 2012-03-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.