Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Były wiceminister zdrowia aresztowany

Strategia i polityka, Lotnictwo cywilne, 17 kwietnia 2008

ABW zatrzymała Jarosława P., byłego wiceministra zdrowia, odpowiedzialnego za przetarg na 23 śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), zarzucając mu korupcję.

Jarosław P. został zatrzymany wraz z dwoma innymi osobami. Prokuratura zarzuciła im przyjęcie korzyści majątkowych, związanych z przetargami organizowanymi w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Postawiono mu zarzuty korupcyjne dotyczące Instytutu. Na razie nie podjęto decyzji, jakie zastosować wobec nich środki zapobiegawcze.

Były wiceminister był także odpowiedzialny - z ramienia ministerstwa zdrowia - za przetarg na 23 śmigłowce dla LPR. Rywalizację wygrała konstrukcja Eurocoptera, EC135. Jednak istniały spore wątpliwości, związane z procedurami przetargowymi. Poseł Ligi Polskich Rodzin, Przemysław Andrejuk złożył nawet w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury (zobacz: Zawiadomienie o możliwym przestępstwie w przetargu na śmigłowce dla LPR, 2007-10-21), zaś później od decyzji odwoływała się AgustaWestland (zobacz: Resort zdrowia ma anulować przetarg na śmigłowce dla LPR, 2007-11-14).

Ostatecznie Eurocopterowi i wspierającemu go Ministerstwu Zdrowia, udało wygrać spór sądowy, jednak umowy nie podpisano do dzisiaj. Sprawę rozpatruje Urząd Zamówień Publicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.