Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Były wiceminister zdrowia aresztowany

Strategia i polityka, Lotnictwo cywilne, 17 kwietnia 2008

ABW zatrzymała Jarosława P., byłego wiceministra zdrowia, odpowiedzialnego za przetarg na 23 śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), zarzucając mu korupcję.

Jarosław P. został zatrzymany wraz z dwoma innymi osobami. Prokuratura zarzuciła im przyjęcie korzyści majątkowych, związanych z przetargami organizowanymi w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Postawiono mu zarzuty korupcyjne dotyczące Instytutu. Na razie nie podjęto decyzji, jakie zastosować wobec nich środki zapobiegawcze.

Były wiceminister był także odpowiedzialny - z ramienia ministerstwa zdrowia - za przetarg na 23 śmigłowce dla LPR. Rywalizację wygrała konstrukcja Eurocoptera, EC135. Jednak istniały spore wątpliwości, związane z procedurami przetargowymi. Poseł Ligi Polskich Rodzin, Przemysław Andrejuk złożył nawet w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury (zobacz: Zawiadomienie o możliwym przestępstwie w przetargu na śmigłowce dla LPR, 2007-10-21), zaś później od decyzji odwoływała się AgustaWestland (zobacz: Resort zdrowia ma anulować przetarg na śmigłowce dla LPR, 2007-11-14).

Ostatecznie Eurocopterowi i wspierającemu go Ministerstwu Zdrowia, udało wygrać spór sądowy, jednak umowy nie podpisano do dzisiaj. Sprawę rozpatruje Urząd Zamówień Publicznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.