Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Doposażanie Sisfron

Wojska lądowe, 29 kwietnia 2013

Izraelski Elbit Systems poinformował, że należąca do niego AEL International Ltd. otrzymała zlecenie na dostawę przenośnych zestawów obserwacyjnych, będących elementem brazylijskiego Sisfron.Dużą zaletą zamówionych zestawów obserwacyjnych ma być ich mobilność. Ze względu na małą masę i rozmiar, powinny one znaleźć zastosowanie m.in. jako część wyposażenia grup patrolowych brazylijskich wojsk lądowych i straży granicznej. Stanowić będą tym samym uzupełnienie innych elementów Sisfron, w tym m.in. stacji radiolokacyjnych, różnorodnych systemów rozpoznania oraz centrów dowodzenia, kierowania i łączności / Zdjęcie: Elbit Systems

Porozumienie zostało zawarte w ostatnim czasie. Strona izraelska nie podała jego wartości. Wiadomo jednak, że realizacja dostaw ma trwać rok, począwszy od 2014.

Planowane wdrożenie do służby zamówionych zestawów wiąże się z realizacją rządowego programu Sisfron (Sistema Integrado de Monitoramento de Fronteiras). Zakłada on stworzenie systemu dozoru brazylijskich granic (Zlecenie na Sisfron podpisane, 2012-11-27. Wartość całego przedsięwzięcia może sięgnąć nawet 4-6 mld USD (Ochrona granic dla Embraera, 2012-08-26).

Pierwszy etap programu o wartości około 400 mln USD,  zakłada rozmieszczenie systemów obserwacji i nasłuchu na odcinku 650 km pomiędzy brazylijskim stanem Mato Grosso do Sul, a sąsiadującymi z nim Paragwajem i Boliwią. Za jego realizację odpowiedzialne będzie konsorcjum Tepro, w skład którego wchodzą m.in. kontrolowane przez brazylijski Embraer spółki Orbisat Industria oraz Savis Tecnologia e Sistemas. To właśnie  ten ostatni podmiot ma być odbiorcą i najprawdopodobniej też integratorem produkowanych przez AEL International Ltd. zestawów obserwacyjnych z całością systemu.

Umowa obejmuje również zobowiązanie Elbitu do dokonania szeregu inwestycji, mających unowocześnić brazylijski rynek urządzeń obserwacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra