Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bsl z CIA do Pentagonu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 maja 2013

Prezydent Barack Obama zdecydował o przekazaniu kontroli nad użyciem bezzałogowców do zabijania ludzi uznanych za niebezpiecznych dla USA z CIA do Pentagonu.

MQ-9 Reaper startuje z lotniska w Kandaharze w Afganistanie / Zdjęcie: USAF – sierż. Efren Lopez

Obecnie ataki na ludzi uznanych za niebezpiecznych dla USA prowadzą w kilku krajach świata bezzałogowce kontrolowane przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA). Według źródeł w administracji prezydenta Baracka Obamy, postanowił on przekazać kontrolę nad operacjami, określanymi jako antyterrorystyczne, Departamentowi Obrony. Wcześniej Obama obiecał, że sposób prowadzenia tych operacji stanie się bardziej transparentny. Dzięki włączeniu się do nich Pentagonu łatwiejszą kontrolę nad nimi ma uzyskać Kongres.

Amerykanie zabijają ludzi, których uważają za terrorystów w wielu krajach, w tym w Pakistanie i Jemenie. Operacje te budzą wiele kontrowersji, szczególnie w Pakistanie (Seria ataków bsl USA w Pakistanie, 2012-06-05), który jest sojusznikiem USA, a nastroje antyamerykańskie osiągnęły tam bardzo wysoki poziom. Etapowe przekazanie kontroli nad nimi Pentagonowi ma ułatwić uzgadnianie użycia uzbrojonych bezzałogowców przez wojskowych obu państw.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.