Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Logistyka dla brytyjskich Pum HC2

Lotnictwo wojskowe, 06 czerwca 2013

Eurocopter UK otrzymał kontrakt na wsparcie logistyczne floty śmigłowców wielozadaniowych Puma HC2 Royal Air Force. Wartość trzyletniej umowy to około 60 mln Euro.

W ramach program Puma Life Extension Programme do wersji HC2 zmodernizowano dotychczas 8 śmigłowców eksploatowanych przez Royal Air Force / Zdjęcie: Eurocopter UK

Obecnie Eurocopter UK realizuje unowocześnienie wiropłatów w ramach Puma Life Extension Programme. Obejmie on łącznie 24 śmigłowce Puma HC1. Umowa w tej sprawie została podpisana przez Eurocopter UK z Ministerstwem Obrony Wielkiej Brytanii w 2009.

Do chwili obecnej ukończono modernizację ośmiu śmigłowców. Pierwszy z nich został dostarczony jesienią ub.r. (Puma HC2 w RAF, 2012-09-14).

W ramach modernizacji do standardu HC2, eksploatowane przez RAF śmigłowce Puma są wyposażane w nowe silniki turbowałowe Makila 1A1, awionikę full glass cockpit, obejmującą układ zarządzania lotem, cyfrowy automatyczny układ sterowania lotem, urządzenia do łączności kodowanej, układy samoobrony i osłony balistyczne dla załogi i pasażerów.

Dzięki zwiększonej pojemności zbiorników paliwa i mniejszemu zużyciu paliwa Puma HC2 może przetransportować ładunek o dwa razy większej masie na odległość ponad trzy razy większą w porównaniu z wersją HC1. Nowe wiropłaty będą eksploatowane co najmniej do 2025, służąc do przewozu żołnierzy, transportu ładunków i misji humanitarnych.

Wsparcie logistyczne będzie koordynowane przez centralę Eurocopter UK znajdującą się w Oxford w Anglii, w pobliżu bazy RAF Benson, gdzie stacjonują śmigłowce Puma.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.