Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Q400 Next Gen dla WestJet

Lotnictwo cywilne, 06 czerwca 2013

Dziś w zakładach Bombardiera w Toronto odbyła się uroczystość przekazania liniom WestJet pierwszego samolotu Q400 NextGen. Kanadyjski przewoźnik zakupił 20 statków powietrznych tego typu, które wejdą w skład floty regionalnych linii WestJet Encore.

Pierwszy Q400 w barwach WestJet podczas przelotu nad Toronto / Zdjęcie: Bombardier

Umowa zakupu została zawarta w sierpniu 2012, a jej wartość według cen katalogowych wynosiła 683 mln USD (45 Bombardierów dla WestJet, 2012-08-03).

Q400 przeznaczone dla WestJet Encore są przystosowane do przewozu 78 osób w konfiguracji jednoklasowej. Układ foteli w kabinie to 2+2, z odstępem między rzędami wynoszącym 30 cali (762 mm).

W bieżącym roku linie odbiorą łącznie 7 Q400. Tyle samo nowych samolotów zasili flotę w 2014. Natomiast w 2015 do przewoźnika trafią 4 turbośmigłowe Bombardiery, a w 2016 – ostatnie 2.

WestJet ma także do wykorzystania opcję zakupu kolejnych 25 Q400, których dostawy mogą być zrealizowane w latach 2014-2018. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta przed końcem roku.

Towarzystwo rozpocznie eksploatację Q400 już 24 czerwca, uruchamiając połączenia z Calgary do Fort St. John i Nanaimo oraz z Vancouver do Fort St. John i Victorii. Natomiast we wrześniu mają rozpocząć się loty pomiędzy Brandon, Manitobą i Calgary.

W ciągu następnych 18-24 miesięcy siatka połączeń WestJet Encore ma objąć całe terytorium Kanady. Planowane jest także rozszerzenie jej o loty zagraniczne – do Seattle, Portland, Minneapolis, Chicago i Filadelfii, jednak w tym celu przewoźnik musi uzyskać Certyfikat amerykańskich władz lotniczych FAA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.