Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek budowy KC-46A

Lotnictwo wojskowe, 30 czerwca 2013

W zakładach Boeinga w Everett w stanie Waszyngton rozpoczęto budowę pierwszego prototypu latającego tankowca KC-46A. 3 lata po wygraniu przetargu Pentagonu na KC-X.

Dźwigar, od którego rozpoczęto budowę prototypu KC-46A ma długość 25,12 m / Zdjęcie: Boeing

Boeing ogłosił, że 26 czerwca rozpoczął budowę pierwszego prototypu latającego tankowca KC-46A. Wytwarzanie samolotu, opartego na konstrukcji pasażerskiego Boeinga 767-200ER, rozpoczęto od dźwigara skrzydeł. Wkrótce przyjdzie kolej na tylną i przednią część kadłuba. Samolot ma być gotowy w listopadzie, a jego roll-out jest planowany na styczeń 2014.

Oblot pierwszego całkowicie wyposażonego KC-46A jest planowany na styczeń 2015. Samolot ma zostać dostarczony USAF do prób rok później. Pierwsza partia 18 KC-46A ma zostać wyprodukowana w 2017. Dostawy wszystkich zamówionych 179 maszyn mają potrwać do 2027.

Boeing uzyskał kontrakt na dostawy nowych latających zbiornikowców dla US Air Force w lutym 2011 (A jednak Boeing!, 2011-02-25). W trwającym wiele lat przetargu amerykański koncern pokonał Airbus North America, który oferował samolot na bazie pasażerskiego A330. W przyszłym miesiącu ma się rozpocząć krytyczny przegląd programu KC-X.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.