Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ATR 72-600 już we flocie Firefly

Lotnictwo cywilne, 05 lipca 2013

Dzisiaj linie lotnicze Firefly odebrały pierwszego ATR 72-600. Wkrótce rozpocznie on loty komercyjne.

Pierwszy ATR 72-600 dostarczony Firefly

Samolot jest pierwszym z 20, jakie z opcją na 16 kolejnych, zamówiły Malaysia Airlines w grudniu ub. r. (36 ATR 72-600 dla Malaysia Airlines, 2012-12-18). Finalizacja umowy nastąpiła kilka miesięcy temu (Malaysia Airlines potwierdziła ATR, 2013-02-20).

Wszystkie statki powietrzne trafią do spółek zależnych malezyjskiego towarzystwa, linii regionalnych Firefly i MASwings. Aktualnie we flocie Firefly znajduje się 12 ATR 72-500.

Nowe samoloty pozwolą przewoźnikowi na zwiększenie oferowania na trasach krajowych do Subang Jaya, Penangu, Kota Bahru i Johor Baru. Linia będzie także mogła umocnić swoją pozycję w strefie ASEAN, zapewniając więcej połączeń z Indonezją, Singapurem i Tajlandią.

Kabina samolotu przystosowana jest do przewozu 72 pasażerów / Zdjęcia: ATR

Przeznaczone dla Firefly ATR 72-600 są wyposażone w awionikę glass cockpit. Konfiguracja ich kabiny umożliwia przewiezienie 72 pasażerów w klasie ekonomicznej.

Dostarczony dziś samolot wkrótce rozpocznie obsługę regularnych połączeń. Pierwszy lot nowego ATR 72-600 zostanie wykonany już 12 lipca, na trasie z Johor Bahru do portu lotniczego Sultan Abdul Aziz Shah w Subangu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.